Share

Dursun Ali Erzincanlı’yla Unutulmaz Gece…

Sanatçı Şiirleriyle Haliç Kıyısını Dolduran Konukları Büyüledi…. 

Eyüp Belediyesi’nin Haliç kıyısında Yunus Gösteri Merkezi arkasında oluşturduğu Etkinlik Merkezi, Ramazan ayı boyunca birbirinden renkli etkinliklere evsahipliği yapıyor. 

Eyüp Belediyesi Etkinlik Merkezi dün akşam "Veysel Karani" ve "Rabia" filmlerinde başrol oynayan, şiir albümleri ve sohbetleriyle büyük beğeni toplayan sanatçı Dursun Ali Erzincanlı'yı konuk etti. 

Etkinliğe Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, başkan yardımcıları ile katıldı.Şiir dinletisi öncesi Başkan ve Erzincanlı vatandaşlarla sohbet ederek fotoğrafı çektirdi.  

Etkinlik alanında Peygamberimizin hayatını, İslamiyet'in inceliklerini, güzelliklerini kendisine özgü anlatımı ile dile getiren Dursun Ali Erzincanlı, ilçe halkına unutamayacakları anlamlı bir gece yaşattı.. Erzincanlı’nın şiirlerini dinlerken duygusal anlar yaşayan Eyüplüler, sanatçıya büyük ilgi gösterdi… Gecede Başkan İsmail Kavuncu, Dursun Ali Erzincanlı’ya teşekkür çiçeği takdim etti.

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu gecede yaptığı konuşmada,  “Bizler büyük Eyüp Sultan ailesi olarak iftar, sahur programlarımızda biraraya geliyor, çocuklarımıza geleneklerimizi, örf ve adetlerimizi yaşatmanın önemini vurguluyoruz… Toplumumuzun omurgasını oluşturan sivil toplum kuruluşlarımız, memleket  derneklerimiz de özel olarak Haliç kenarında kurduğumuz etkinlik alanında her haftasonu gece düzenliyor ve kültürlerini sergileyen organizasyonlar yapıyorlar… Biz her zaman memleket derneklerimize destek olacak ve onların kültürlerini yanstıcak bu tür anlamlı geceleri düzenlemelerinde yardımcı olacağız.Bu gece bizleri kırmayarak vatandaşlarımıza muhteşem bir program yapan şair, sanatçı dostumuz Dursun Ali Erzincanlı’ya çok teşekkür ediyor, kendisini Eyüp Sultan’da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğumuzu söylemek istiyorum” dedi.

 

 

Oluşturma Tarihi : 11.08.2012
Okunma Sayısı : 1629